Pytania i odpowiedzi


  • :
  • Kontakt
  • Lokale
  • Rezerwacje
  • Festiwal
  • Płatność
  • Karty podarunkowe i kody Rezerwacji
  • Konto Gościa

Kontakt

Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz się z nami skontaktować:

UKRYJ
POKAŻ

Jeśli chcesz się z nami skontaktować wypełnij formularz kontaktowy, napisz maila lub zadzwoń na infolinię Cocktail Festival. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Adres e-mail: [email protected]
Biuro Obsługi Gościa: w dni powszednie godzinach 09.00-18.00

Lokale

Jakie bary i restauracje biorą udział w festiwalu?

UKRYJ
POKAŻ

Bary i restauracje biorące udział w festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość obsługi barmańskiej, kuchni i produktów, poziom autorskiego menu, poziom obsługi kelnerskiej (restauracje nie posiadające obsługi kelnerskiej nie biorą udziału w festiwalu) i spełniają warunek nie sieciowości.

Jak zarezerwować stolik?

UKRYJ
POKAŻ

Rezerwacje stolików na festiwal są tak proste, jak rezerwacja biletu do kina! 🙂

 

Wystarczy wejść na www.cocktailfestival.pl i zarejestrować konto (założyć Konto Gościa), by sprawnie wybierać pośród wymarzonych lokali. Do wyboru masz miasto lub region, dzień i godzinę, liczbę osób i lokal z dedykowanym menu koktajlowym. Po dokonaniu płatności potwierdzenie rezerwacji otrzymasz e-mailem, na który zostało założone Konto Gościa.

Czy muszę pokazać swoją rezerwację w lokalu?

UKRYJ
POKAŻ

Nie musisz drukować swojego potwierdzenia rezerwacji – po wejściu do lokalu możesz ją pokazać na ekranie telefonu lub podać imię i nazwisko osoby, która dokonała rezerwacji (właściciela Konta Gościa) bez konieczności pokazywania wydrukowanego potwierdzenia.

Czy konieczna jest punktualność?

UKRYJ
POKAŻ

Prosimy o punktualność :). Twój czas to 90 minut od godziny rozpoczęcia Twojej rezerwacji. Po tym czasie będą już czekać kolejni Goście. Chcemy, by każdy miał równe szanse na swoje doświadczenie.

Co się stanie jak spóźnię się pół godziny?

UKRYJ
POKAŻ

Chcemy dać wszystkim równe szanse na odbycie pełnowymiarowego doświadczenia, w związku z tym jeśli spóźnisz się więcej niż 20 minut obsługa lokalu ma prawo odmówić przyjęcia i realizacji Twojej rezerwacji, bez zwrotu kosztów rezerwacji czy możliwości przełożenia na inny termin.

Jak ocenić swoje doświadczenie?

UKRYJ
POKAŻ

Po swojej wizycie otrzymasz od nas maila z linkiem do oceny doświadczenia. Ewentualnie możesz wejść na www.cocktailfestival.pl. Zaloguj się na swoje Konto Gościa i wybierz zakładkę historia. Wybierz „Oceń” przy rezerwacji, którą chcesz ocenić. Po zatwierdzeniu wprowadzonych danych ocena zostanie zapisana i nie będzie można jej edytować. Pamiętaj, że właściciele lokali liczą na Twoją szczerą opinię!

Rezerwacje

Czy mogę dokonać zmian w swojej rezerwacji?

UKRYJ
POKAŻ

Tak, wejdź na www.cocktailfestival.pl, zaloguj się na swoje Konto Gościa i wejdź w swoją rezerwację. Pamiętaj, że zmian można dokonywać maksymalnie do 12:00 w dniu odbycia się rezerwacji.

Co mogę zmienić w swojej rezerwacji?

UKRYJ
POKAŻ

Możesz dokonać zmiany restauracji, daty, godziny lub liczby Gości* (w górę). Nie ma możliwości zmiany miasta, w którym dokonałeś rezerwacji na inne miasto oraz nie można zmniejszać liczby Gości na rezerwacji.

*zwiększając liczbę Gości pamiętaj, że musisz dopłacić różnicę, aby rezerwacja była aktywna.

Czy mogę anulować rezerwację?

UKRYJ
POKAŻ

Tak, jeśli anulujesz swoją rezerwację wcześniej niż 7 dni przed datą realizacji rezerwacji otrzymasz od nas 100% zwrot kosztów. Jeśli anulujesz swoją rezerwację później niż 7 dni względem zarezerwowanej wizyty a wcześniej niż 12:00 w dniu wizyty zwrócimy Ci 50% kosztów. Jeśli będziesz chciał anulować swoją rezerwację w dzień jej odbycia później niż 12:00, zgodnie z regulaminem, nie zwracamy środków gdyż lokal będzie już przygotowany na Twoją wizytę.

W jaki sposób zmienić swoją rezerwację?

UKRYJ
POKAŻ

Aby zmienić swoją rezerwację zaloguj się na Konto Gościa, a następnie w zakładce Historia rezerwacji znajdź i wybierz Rezerwację, którą chcesz zmienić i użyj przycisku “Zmień”. Zostaniesz przekierowany na stronę umożliwiającą ponowny wybór lokalu, ilości osób, daty, godziny i menu. Po dokonaniu właściwego wyboru zostaniesz przeniesiony do okna Podsumowania rezerwacji. Jeśli wszystko się zgadza wybierz przycisk “Płacę”/”Potwierdź”. Jeśli zwiększyłeś liczbę osób, system przekieruje Cię do płatności PayU. Nie ma niestety możliwości zmniejszenia liczby osób. Skutecznie dokonana zmiana rezerwacji zostanie potwierdzona mailem z Potwierdzeniem rezerwacji wg nowych kryteriów. Jeśli nie otrzymałeś potwierdzenia zmiany rezerwacji skontaktuj się z nami, może to bowiem oznaczać, że zmiana nie została przeprowadzona prawidłowo.

Czemu nie otrzymałem potwierdzenia rezerwacji mailem?

UKRYJ
POKAŻ

Czasami trzeba chwilkę poczekać :). Jeżeli czas oczekiwania na rezerwację przekroczy 60 minut, prosimy o sprawdzenie statusu płatności. Potwierdzenie swojej rezerwacji możesz znaleźć również na Koncie Gościa. Jeżeli płatność została dokonana, ale potwierdzenia nadal brak – prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Do kiedy najpóźniej mogę dokonać rezerwacji na festiwal?

UKRYJ
POKAŻ

Rezerwacji na festiwal można dokonać do 12:00 w dniu wizyty w barze lub restauracji.

Dokonałem rezerwacji ale chcę zabrać więcej osób. Jak mogę to zmienić?

UKRYJ
POKAŻ

Wystarczy zalogować się na swoje Konto Gościa, wybrać aktualną rezerwację i edytować zamówienie, dodając pożądaną ilość osób. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednie menu. Niestety nie istnieje możliwość zmniejszenia wielkości rezerwacji.

Czy mogę dokonać rezerwacji dla jednej osoby?

UKRYJ
POKAŻ

Oczywiście! 🙂

Co to jest wcześniejsza rezerwacja?

UKRYJ
POKAŻ

Wcześniejsza rezerwacja to więcej barów i restauracji oraz lepsze stoliki do wyboru!
Wcześniejsza rezerwacja jest szansą na zarezerwowanie wizyty w wymarzonego baru lub restauracji przed innymi Gośćmi. Po wykupieniu kodu wcześniejszej rezerwacji otrzymasz od nas specjalny dostęp, dzięki któremu 24h przed oficjalnym otwarciem możliwości rezerwacji dla wszystkich Gości Cocktail Festival będziesz mógł dokonać swojej rezerwacji.

Wcześniejsza Rezerwacja to jak rozpakowywanie prezentów wcześniej niż inni. 🙂

Dlaczego nie działa kod rabatowy do rezerwacji, który otrzymałem od Cocktail Festivala?

UKRYJ
POKAŻ

Prosimy o ponowne sprawdzenie wprowadzanego kodu, wielkości liter, brak spacji itp innych znaków.
Kody rabatowe składają się ze znaków alfanumerycznych, tzn. cyfr od 0 do 9 oraz liter alfabetu łacińskiego. W niektórych przypadkach występuje również znak “#”.

Festiwal

Jaka jest idea festiwalu?

UKRYJ
POKAŻ

Ideą zespołu i współtwórców (barów i restauracji, Partnerów, Patronów, instytucji wspierających wydarzenie) World Class Cocktail Festival jest promocja oraz wspieranie rozwoju polskiej sceny koktajlowej poprzez cykliczne, konsekwentne przybliżanie jej działalności Gościom festiwalu. Naszym celem jest zarówno zbliżanie Gości do barów i restauracji jak i lokali do Gości. Chcemy przełamywać bariery, które wstrzymują Gości przed częstym spędzaniem czasu w barach i restauracjach. World Class Cocktail Festival to niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych barów i restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu.

Ile miast bierze udział w festiwalu?

UKRYJ
POKAŻ

World Class Cocktail Festival odbywa się w ponad 11 miastach w 9 regionach w kraju:
Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Silesia, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. 

Na czym polega festiwal? Jakiego rodzaju doświadczenia mogę odbyć?

UKRYJ
POKAŻ

W festiwalu można wziąć udział na 3 sposoby.
1. Głównym elementem festiwalu są rezerwacje zestawów koktajlowych w najlepszych barach i restauracjach w Polsce. 2 koktajle w festiwalowej cenie 29 zł!

Goście mogą spodziewać się zarówno autorskich koktajli stworzonych przez wybitnych barmanów, jak i popularne klasyki w stylu Old Fashioned czy Dutch Mule.

Rezerwacji można dokonać na konkretną godzinę za pomocą filtru wyszukiwarki lub wybrać lokal oferujący dowolną godzinę wizyty (opcja „wybierz całodniowe rezerwacje”).

2. Najlepsze restauracje w Polsce serwujące food pairing do festiwalowych koktajli. Dokonaj rezerwacji stolika i ciesz się dwoma koktajlami w cenie 29 zł oraz możliwością domówienia w lokalu wykwintnych dań karty restauracji.

3. World Class Cocktail Festival to nie tylko światowej klasy koktajle, ale również najwyższej klasy doświadczenia: warsztaty, tastingi, degustacje, food pairing i wiele innych! Znajdziesz je na podstronie Wydarzeń towarzyszących.

 

 

Płatność

Chciałem dokonać rezerwacji ale podczas płatności system się zawiesił. Jak mogę sprawdzić czy moja rezerwacja została zarejestrowana?

UKRYJ
POKAŻ

Zaloguj się na swoje Konto Gościa i zweryfikuj status zamówienia w zakładce rezerwacji. Jeśli widzisz potwierdzenie rezerwacji, to wszystko jest ok i Twoja płatność przebiegła pomyślnie a rezerwacja jest aktywna. Jeśli nie ma potwierdzenia rezerwacji na Twoim Koncie Gościa oznacza to, że zawieszenie systemu uniemożliwiło płatność i musisz przejść przez ten proces ponownie.

Potrzebuję faktury za kupione rezerwacje na festiwal. Skąd mogę ją wziąć?

UKRYJ
POKAŻ

Każdy lokal uczestniczący w festiwalu ma obowiązek, na prośbę Gościa, wydać paragon fiskalny lub fakturę. Na koniec swojej wizyty poproś o fakturę kelnera a zostanie Ci wydana na miejscu bądź przekazana mailowo.

Ile mam czasu na dokonanie płatności?

UKRYJ
POKAŻ

W momencie przejścia na ekran podsumowania Twojej rezerwacji masz 10 minut na dokonanie płatności. Po tym czasie system automatycznie anuluje Twoją rezerwację i opróżni koszyk. Dokonanie rezerwacji będzie wymagało przejścia od początku przez cały proces rezerwacji.

Karty podarunkowe i kody Rezerwacji

Jak użyć kodu wcześniejszej rezerwacji?

UKRYJ
POKAŻ

Aby skorzystać z kodu wcześniejszej rezerwacji wybierz interesującą Cię lokal, następnie skorzystaj z linku znajdującego się w górnej części ekranu. (“Posiadam kod wcześniejszej Rezerwacji i chcę go użyć”). W kolejnym oknie wpisz swój kod wcześniejszej rezerwacji i wybierz ‚Dalej’.
UWAGA: Kod wcześniejszej rezerwacji należy wpisać dokładnie w takim brzmieniu, w jakim go otrzymałeś (małe/wielkie litery, znaki specjalne, etc) najwygodniej jest użyć w tym celu opcji kopiuj/wklej.
Wybierz i zatwierdź pozostałe dane swojej rezerwacji. W kolejnym oknie pojawi się Podsumowanie rezerwacji. Jeśli wszystko się zgadza – zatwierdź wszystko przyciskiem “Płacę”/”Potwierdź”.

Jak użyć kodu rabatowego?

UKRYJ
POKAŻ

Wybierz termin, godzinę i bar lub restaurację, do której chcesz się udać oraz ilość osób – inaczej mówiąc, dokonaj klasycznego procesu rezerwacyjnego. 🙂 Po wybraniu i zatwierdzeniu wszystkich danych Twojej rezerwacji, na ekranie podsumowania, pojawi się przycisk rozwijający pole do wpisania kodu (“Dodaj kod rabatowy”). Skorzystaj z niego, a następnie wpisz kod rabatowy w pasku, który się pojawi obok. Po prawidłowym wpisaniu kodu na podsumowaniu Twojej rezerwacji pojawi się kwota zastosowanego rabatu oraz wartość Twojego zamówienia po rabacie. Jeśli wszystko się zgadza, wybierz przycisk “Płacę”/”Potwierdź”. W kolejnym kroku system przekieruje Cię do płatności PayU. Gdy dokonasz płatności, Twoja rezerwacja zostanie prawidłowo skompletowana. Na podany przy rejestracji adres mailowy otrzymasz potwierdzenie rezerwacji.

Konto Gościa

Do czego służy Konto Gościa?

UKRYJ
POKAŻ

Dzięki rejestracji w systemie Restaurant Club i posiadaniu Konta Gościa można dokonywać Rezerwacji na Festiwale Cocktail Festival, Restaurant Week oraz Fine Dining Week, edytować dane rezerwacji – zmienić datę, godzinę, menu, zwiększyć ilość osób.

Mam problem z zalogowaniem się lub odzyskaniem hasła do konta. Co mogę zrobić?

UKRYJ
POKAŻ

Napisz do nas na [email protected] lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasze Biuro obsługi Gościa sprawnie przeprowadzi Cię przez ten proces.


UWAGA: jeśli zakładałeś Konto Gościa przy pomocy automatycznej integracji ze swoim kontem facebook, skorzystaj z tej instrukcji i zresetuj ustawienia API na swoim koncie facebook. Niestety w takim przypadku reset hasła w naszym systemie nie pomoże.